2015/01/14

"Ishida Akira'nın seslendirme yaptığı animeleri Gintama'dan önce izlemeliydim" Sorunsalı

Herkese iyi günler. Uzun bir zamandır bunun üzerine kardeşimle düşünmekte ve çözümler aramaktayım. Ishida Akira'yı tanıyanınız var mıdır bilmem çok yetenekli bir seiyuudur. Fangirllerin ilgi odağı olmuş seiyuuların gölgesinde kalan ve adı fazla geçmeyen tatlı mı tatlı, mükemmel bir ses sanatçısı kendisi.

Bunca zamandır bu adamın görünüşüne tezat düşen çekici sesinin (bu kategoriye Junichi Suwabe'yi de yaldızlı harflerle yazıyorum.), (dip not iki: yani demek istediğim böyle görünen bir erkekten daha yumuşak bir ses beklerim ben. Ishida-san'ın yahut Suwabe-san'ın görünüşüyle alay ettiğimden değil =3=) farkındalığında olmadan bir sürü anime izledim. (Amnesia'nın Kent'i, Brothers Conflict'in Chiaki'si, Danshi Koukousei No Nichijou'nun Başkanı, Kamisama Hajimemashita'nın Mikage'si, Natsume Yuujinchou'nun Natori Shuuichi'si, Mirai Nikki'nin Akise Aru'su, Psycho Pass'ın Kagari Shuusei'si ve Naruto'nun Gaara'sı.)

Her izleyişimde bu karakterlere sempati duyduğumun farkında değildim (Kent dışında, hayır Kent'e zerre kadar sempati beslemedim.) belki de bu karakterlerin kişilikleriyle alakalı değil de sesiyle alakalıydı.

Sonra Gintama'yı izledim. Ishida Akira'nın şu meşhur Zura'yı (Zura ja nai Katsura da!) seslendirdiğini bilirsiniz.

Ve Katsura da en sevdiğim karakterler arasına girmeyi başardı. Hiç şüphesiz.

Ama bu süre boyunca Ishida-san'ın sesi Katsura'yla o kadar özdeşleşti ki artık geriye dönüp eski animeleri izlemeye çalıştığımda diğer karakterleri değil Katsura'yı görmeye başlıyorum. Özellikle Kent'de. Seslerinin renkleri neredeyse aynı!

Mesela şöyle ve şöyle karşılaştıralım olur mu?

Ama burada oldukça farklı! <3 Mikage-samaa~

...Akise-kun... ppfft

ve geçen akşam beni mindfuck'a uğratan Sailor Moon'dan Fish Eye.

Ishida Akira'nın sesi sadece bana her animede Katsura'yı hatırlatmakla kalmıyor aynı zamanda da beni bir şekilde başka animelere de sürüklüyor, yahut izlediğim animelerdeki seslendirdiği karakterlere sempati beslememe neden oluyor.

Katsura'nın izlerini diğer karakterlerden nasıl sileceğimi bilmiyorum. Help meh!

İyi ki varsın Ishida-san! Sen olmasaydın Zura'ya kimin yakışacağını düşünemiyorum doğrusu.


Sizin de unutamadığınız, sesini her duyduğunuzda "Ah bu o!" dediğiniz bir ses sanatçısı var mı? Aşağıda belirtmekten çekinmeyin :3 Görüşmek üzere (3w3)/

8 yorum:

 1. SnK'daki Eren. Her duyduğumda "Aha Eren bu!!!" diyorum sanki tespit yapmış gibi. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaji Yuki :3 Genelde küçük veletleri seslendiriyor sesinin çocuksuluğu gereği XD Ama evet onun da sesi çok bariz, duyduğun zaman hemen tanıyorsun.

   Sil
 2. Tabi ki Hiroshi Kamiya. İlk Trafalgar Law'la tanıdım sonra izlediğim anime sayısı arttıkça her yerde tanımaya başladım bu sesi. O kadar karizma bir ses ki Haikyuu'daki ezik öğretmeni onun seslendirdiğini anlayınca şok oldum çünkü troll Yato'da da bile bir karizmaya sahipti :D Ama seslendirdiği karakter ne olursa olsun bir karizmaya sahip oluyor Kamiya sayesinde. Favori 6-7 tane seiyuum var ama en çok sevdiğim Kamiya bir de Mayumi Tanaka o da Luffy'nin seiyuusu. Çok tatlı bir kadın onu da çok seviyorum. Hatta Luffy'e benziyor biraz sanki huy olarak :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kamiya Hiroshi'yi sanırım ilk Durarara'yla tanıdım. Sonra Karneval'dı, Snk'ydı, Noragami'ydi patladı gitti. Kamiyan'ın sesi çok tatlı ama şarkı söylememesini yürekten dilediğim bir seiyuu ;v; Seslendirmek ayrı bir şey, şarkı söylemek ayrı bir şey çok rica ediyorum... (Sanki bütün seiyuular da bu iki kavram aynıymış gibi şarkı söylüyorlar, albüm çıkarıyorlar falan.)

   Sil
 3. Benim bu hissi en cok yasadigim kisi Sugita Tomokazu. Gerci duyduğumda tepkim ''aa sugitanin sesi bu'' degil ''aa gintokinin sesi bu'' diye oluyor ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynısını Ishida Akira'da yaşıyorum ;v; "Iaaağ Zuraa~" falansdf
   Sugita-san'ın sesi de Ishida-san'ın sesi gibi pek değişken değil ama bazen tanıyamayabiliyorum o.o Uta no Prince-sama'da mesela! Sonradan bakınca fark etmiştim...
   Danshi Koukousei no Nichijou'yu izlemiş miydin? Oradaki performanslarına bayılıyorum XD

   Sil
 4. Noriaki Sugiyama'yı ne zaman bir yerde duysam, aklıma biricik anti-hero'm Sasuke gelir, ve suratımda minik bir gülümseme (✿ ♥‿♥)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Noriaki-sama! *A*
   Noriaki Sugiyama'nın sesi de çok bariz cidden. Ben de nerede duysam tanıyorum. Yetenekli bir seiyuu olduğunu her rolde belli ediyor :3

   Sil

Tasarım: Zuri