2015/12/24

Yeni Yıl Yazısı

Merhaba millet.
Uzun zamandır buralara yazmıyo- ah hayır artık yazıyorum. Yazmak için zamanım var mıymış? Aman tanrım.
Son zamanlarda bir şeyler yazabilmek için bile zaman bulamıyordum (neyse ki bu ilerleyen günlerde değişecek). Wattpad'deki hikayem gözleri yaşlı beni bekliyor. Mizuki ve Shinsuke hikayenin kapısının dışındaki kırmızı kaplı koltuklarda beklemekten bezmiş halde oturuyorlar ve senaryolarının jilyonuncu provasını yapıyorlar. "Mizuki, dinle beni! Tüm bu yaşadıkların... tüm bu olanlar ***" ... Korkudan bacakları güçsüz düşen Mizuki ayakta durmakta zorlanmaktadır. Omuzlarını kavrayan elleri ittirir ve içinde kalan son güç kırıntısıyla bağırır. "***!! Sen tam bir ***!!" 

Cine 5'teki şifreli yayın gibi oldu bu. Ama üzgünüm hikayem hakkında spoiler vermeyeceğim~

Aslında bu gönderide hikayemden falan da bahsetmeyeceğim. Biliyorsunuz ya, Aralık ayının son günlerini acı tatlı geçirmekteyiz, yeni bir yıl bizi beklemekte. Her ne kadar diğer yıllardan bir farkının olmadığını bilsek de yeni bir yıl, yeni bir hayat ve yeni heyecanlar hayaline kendimizi kaptırıp beynimizi uyuşturmayı alışkanlık haline getirmişiz. Hayal kurmaktan kimseye zarar gelmezmiş ya, gerçi ben bu düşüncenin çok yanlış olduğunu düşünmekteyim çünkü bunun tersini gösteren bir çok olay yaşadım ve inanın düşündüğünüzden çok daha zararlı olabiliyor, yıl sonunda dilekler diliyor ve bunların yeni yıl içinde olmasını bekliyoruz. Fakat oluyor mu? Belki.

Geçen sene yazdığım yeni yıl yazısını okudum da bir sürü şey dilemişim. Yeni yılın ruhu bana "fazla uçma" diyerek birkaç dileğimi gerçekleştirmiş. Mesela yeni bir gözlük istemişim. Yıl içinde gözlerimin derecesi ilerleyince yeni bir gözlük almak şart oldu. Hehehe

Ve sanırım Gintama'nın yeni sezonunu görmek istemişim. Ding ding ding~

Bir de King'in Bay Mercedes'ini istemişim. Onu da geçen gün kitapçıdan alıverdim. Teşekkür ederim yeni yıl ruhu.

Bu seneki isteklerim de en az geçen seneki isteklerim kadar saçma ve uçarı olacak. O yüzden şimdiden üzgünüm fakat bana katlanmak zorundasın. Çünkü ben unutmayacak ve bütün bir sene boyunca bunlar hakkında hayal kurmaya devam edeceğim. Bu sene de en az üçünün gerçek olmasını dilerim. Ama mümkünse hastalıklarım ilerlemesin bu sefer olur mu?


--Öncelikle bu sene içinde Japonca'mı ve İtalyanca'mı konuşabilecek kadar geliştirmek istiyorum. Anime Japoncası falan konuşmak istemiyorum yani bildiğin mantıklı bir şekilde konuşmak istiyorum artık şu dili.

--Çizimlerime yardım edebilecek tarzda kaliteli boya kalemleri istiyorum. Hani copic mi diyorlar adına? İşte ondan. Ve ayrıca G-Pen de istiyorum. Maru pen de olabilir. İkisi de olsun hatta. Ben de ikisini deneyip arasındaki farkı anlamak ve birini tercih etmek istiyorum. Mhm.

--Gintoki figürü istiyorum. Çünkü istiyorum.

muah.
--Kanada'ya gitme hayalim hala geçerli. Oraya gidip kendimi Ontario gölüne atıp soğuktan heykelleşmek ve "Hayallerine Ulaşan Genç Kız Heykeli" adıyla meydanda sergilenmek istiyorum.

Şaka şaka.

--Japonya'ya gitmek ve Ishida Akira'yla tanışmak istiyorum. Fakat ot gibi bir tanışma olsun istemiyorum çünkü hafızasında yer edecek bir insan olamazsam unutulur giderim. Unutulmamak için nitelikli biri olmak istiyorum... Mesela...mm...mesela... Bunun cevabını bulana kadar bu dileği erteleyebiliriz sanırım.

--Haruki Murakami'nin Uyku adlı kitabını istiyorum çünkü ne zaman bir kitapçının yanından geçsem o kitap illa beni buluyor. O kitapta beni çeken bir şeyler var. Bir şeyler bana göz kırpıyor.

--Ah evet, bir kitap yazmak istiyorum. Ama bunun kitapçımızın dediği gibi "Wattpad'de sıçıyor, ünlü oluyor sonra da arşivlenmeyecek kadar değersiz kitaplar yazıp ortadan kayboluyor." tarzı bir kitap olsun istemiyorum. Adamın o lafından sonra hikayemi siteden kaldırmayı bile düşündüm. Neden acaba hikayemin yeterince iyi olmadığını düşündüğümden mi...

--Shamisen çalmayı öğrenmek istiyorum. (buna ben bile inanmıyorum pfftdgdf)

--Yarım kalan otome oyunlarımı bitirmek istiyorum. Hazuki Kei. Özellikle sen.

öhöhösdfg 
//Aa buldum! Mesela dikkatini çekebilmek için güzel bir sese ve seslendirme yeteneğine sahip olmak gerek. Bir de Miyano Mamoru gibi sevimli, Hoshi Souichiro gibi sadık olmak gerek. Ayrıca fazla yapışkan olmamalıyım ama bu beni tamamen bir stalker yapar. Ya da yetenekli bir mangaka olup süper über popüler bir mangayla çıkış yapıp animesinin yapılması tartışılırken ana karakterin seiyuusu için onu önermeli. Ya da... bir dakika bunların hiçbirini yapabilecek ışık göremiyorum. Pekala. Sanırım bu dileğimi listeden...silebiliriz.

--Son olarak kendimi bulmak istiyorum. Teşekkürler.


Herkese şimdiden iyi yıllar dilerim. Umarım dilekleriniz yalnızca bir hayalden öteye geçer ve mutlu olursunuz. Görüşmek üzere~

7 yorum:

 1. Yeniyıldan beklentilerimiz çok benziyor Shuu-san. Ama yine bir hayaller hayatlar durumu olacağı için şimdiden hazırlıklıyım ben dnxnxjc

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok şey beklemiyorum inanır mısınfdfs Ama sevimli hayaller kurmak ara sıra iyi olabilir. En azından insanı hayata bağlıyor. Olmayacağını biliyorsun ama "ya tutarsa?" hesabı bir umut da yok değil.

   Sil
 2. Ah, o başta hikâyeyi anlatan mini yazıyı okuyunca nasıl heyecanlandım anlatamam. Bir an Shinzuke ile Mizuki ikilisinin o kırmızı koltukta ellerinde senaryo ile çalıştığını düşledim, çok keyifilydi. ^^ Babam hep hayal kurabilmek önemlidir, yapamayanlarda vardır derdi, der hâlân daha. (tabii o bir işin temeli olduğu vakit genelde düşler) fakat öte yandan hakikatten öyle, ne güzel düşleyebileceğin hadiseler var Suu-san. Dilerimde yarınlarında daimi hep olur. Ve dahası yalnız düşte kalmazlar. Kitap hayalin umarım bir gün gerçek olur, bunu can-ı gönülden diyorum, diğer dediklerim gibi. Bu konuda oldukça yeteneklisin, bence vazgeçme derim. Son olarak sana da mutlu bir sene dilerim Shuu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hikayeyi çok fazla beklettiğim için kafamda sıkıntıdan yemek yiyerek kilo almış, repliklerini ezberlemiş ve koridorun sonunda beni gördükleri anda üzerime çullanacak iki tip görüyorum. "Yılbaşını bu soğuk koltuklarda geçirmek istemiyoruz...", "Shin gece uyurken üzerime çullanıyor. Ölmek istemiyorum!" tarzı konuşmalar duyuyorumsdfs Böyle olunca aklıma Picasso'nun "Hayal ettiğiniz her şey gerçektir." sözü geliyor... Ne güzel söylemiş değil mi?
   Eğer olur da kitap hayalimi gerçekleştirebilirsem, bunu okuyan ilk kişi sen olacaksın :3 Güzel dileklerin için teşekkür ederim <3

   Sil
 3. Ben hiç bu tür şeyler yapmam çünkü dilediğim şeyler, şu "ne dilediğine dikkat et" temalı, ana karakterin dilediği şey yüzünden birçok zorlukla yüzleştiği filmlerden birinin ana kara karakteri olabileceğim kadar çok dileğim gerçekleşip berbat sorunlar doğurdu. Gerçi içimden gelse bu beni durduramadı herhalde. Neeeyse... (Egoizm: Başkasının bloğunda başkasının yazısının altında bile kendisinden bahsetmek. Örnek: Alice Lawliet.) Bunlara rağmen başkalarının yeni yıl dileklerini okumak çok hoşuma gidiyor. (Nedenini bilmiyorum.) Bu da çok güzel bir dilek listesiydi Shuu-chan! Bence yeni yıl güzel bir şey. Belki yeni yıl heyecanının beynimizi uyuşturmasıyla birçok hayal kuruyoruz ve gerçekleşmeyince (ya da istediğimiz şekilde gerçekleşmeyince) gökyüzünden yere düşüp parçalanma etkisi yapabiliyor. Ama yine de, sırf tarih değişecek diye, bir geceliğine istediğin gibi yiyip içmek, eğlenmek, dilekler tutmak güzel şey bence. Sonuçta önemli olan anı yaşamak değil mi? Gelecekte kötü sonuçlar doğuracak diye hiç mutlu olmamak "nasıl olsa kış gelince yiyemeyeceğim" diye yazın dondurma yememek gibi geliyor. Ama belki de öyle değildir. Bilmiyorum.
  Bay Mercedes kitabını çok sevdim Shuu! Sen daha sıkı bir King hayranısın, ben o kadar çok kitabını okumadım, belki diğer kitaplarına kıyasla sevmeyebilirsin. Ama ben bir dedektifin bir de katilin gözünden anlaşılmasını, karakterleri, özellikle de katil olan nam-ı diğer Bay Mercedes'i çok sevdim. Yani sevdim derken çok başarılı buldum, demek istiyorum. Tam bir katil gözüyle anlatılmış ve doğrusu bir katilin bakış açısı şaşırtıcı şekilde bazen çok eğlenceli olabiliyor. Uyku kitabı da bende var, hatta birkaç hafta önce başlamıştım ama babamda unutunca öylece kaldı. Yani hakkında yorum yapamayacağım... Ama Murakami bu, büyüleyici olmama olasılığı ne kadar ki? Neyse, umarım okuduktan sonra hakkında yorumlarını okuyabiliriz. Oyun ve kitap yorumlarını ala bazen okuyorum, bir şey hakkında duyduğun tutkuyu yansıtmakta çok başarılısın. Pekala, belki bir önemi olmayacak ama, ben yine de harika seneler dilerim sana Shuu-chan!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alice-chan'ı yorumlarda görmeyi özlemişim resmen bildirim mailini görünce gözlerim fal taşı gibi açıldı ;^; <3 İstediğin kadar kendinden bahsedebilirsin ayrıca, burası hepimizin fikirlerini paylaştığı bir yer sonuçta :3 Bay Mercedes'e birkaç hafta önce başladım ama sınavlardan dolayı pek okuyamadım. Ama okuduğum kadarıyla söyleyebilirim ki Mercedes'li Katil Bey'e bayıldım. O mizah anlayışı...fgsdf Ayrıca nedendir bilmiyorum ama bunu okurken aklıma The Boogie Man'in Keith'iyle Boogie'si geliyor. Hodges'un soğukkanlılığı, Mercedes'li Katil'in bu isme düşkün oluşu ve her yere büyük harflerle yazışı falangdf Keith'le Boogie'nin 10-15 sene sonraki hali gibiler. Bilmiyorum oyunu oynadın mı ama... x.x Oynamadıysan şiddetle tavsiye ederim!
   Güzel dileklerin ve yorumun için teşekkürler Alice :3

   Sil
  2. Oynamadım fakat Hodges ve Brad'i andıran karakterler mi... Hmmm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Sil

Tasarım: Zuri