2016/01/31

[Mim] Gitmek İstediğiniz Hayali Dünya / Yayınevleri

Herkese merhaba. River'ın mimleri aklımı kurcaladı durdu. Ben de fazla bekletmeden yapayım dedim. İkisi de oldukça hoşlar. Burada denk gelmiş ve henüz yapmadıysanız benim tarafımdan mimlenmiş olun olur mu? Riv'e mimlediği için çok teşekkürler <3

Mim 1 : Gitmek istediğiniz hayali dünya. • Gitmek istediğiniz bir hayali dünya var mı? Varsa neresi olsun isterdiniz?
Durarara'nın Ikebukuro'suna gitmeyi çok hayal ederdim bir zamanlar. Fakat şimdi o yeri Samurayların Şehri Edo işgal ediyor. Onun dışında garip gelecek ama Yume Nikki dünyasına gitmeyi de isterdim sanırım. Ama bu kabuslarımdan uyanıp başka kabuslara dalmak gibi bir şey olurdu muhtemelen.


 • Sevdiğiniz bir filmde/dizide hangi karakter olmak isterdiniz ya da kendi karakterinizi yazabilirsiniz?


ya da


hep anime karakteri oldu ama üzgünüm dizi film alışkanlığım pek yok ve şu ana kadar izlediğim filmlerde şu karakter olsam diye düşünmedim.
 • Sevdiğiniz bir romanda/masalda hangi karakter olmak isterdiniz?
meh

 • Gerçek hayatta başka birisi olarak doğma şansınız olsaydı, kendiniz dışında kim olarak, nerede doğmak isterdiniz?
Bir kedi olarak Japonya'nın kuzeyindeki bir köyde doğmak isterdim.


Mim 2 : Yayınevleri


1- En sevdiğiniz yayınevi hangisi ? 

Beğendiğim belirli bir yayınevi yok ama kitaplığımdaki Stephen King kitapları sağ olsun Altın Kitaplar Yayınevi üstünlüğü var.

2- Bu yayınevinden okuduğunuz bir kitabı kısaca yorumlayın.

Medyum, psişik güçleri olup da bunun farkındalığında olmayan minik bir çocuğun, alkolik babası ve korkak annesi arasında sıkışmış hayatını konu alır. Parasızlıktan Rocky dağları arasına yerleşmiş devasa bir otelin kış boyunca bekçiliğini yapacak olan baba, ailesini de alıp aylarca merkez şehirle iletişimin kesik olduğu bu uzak bölgeye gider. Huzurlu bir kış geçireceklerini düşünürlerken oğullarının otelde ölenleri kanlı canlı bir şekilde görmeye başlaması ve babanın yavaşça delirmeye başlamasıyla her şey koca bir kabusa dönüşür. 

Bana kalırsa Medyum, King'in en iyi ve sürükleyici romanlarından biridir. Kış mevsiminin bastırdığı şu günlerde pencere kenarına geçilip bir kahve eşliğinde okunması önerilir.

3- Bu yayınevinden okuduğunuz bir kitaptan bir söz yazın.

...

4- Yazarın başka okuduğunuz ve önerdiğiniz bir kitabı var mı ? Varsa, adı ne ? 

Ruhlar Dükkanı.

5- Yayınevinden kitap çıkartsanız ve tutmazsa ne hissederdiniz ? 

Bende bir sorun var sanırım...

6- Bu yayınevinden almak istediğiniz bir iki kitap hangisi/hangileri ?

Belirli isimler yok ama muhtemelen onlar da Stephen King kitapları olurdu.

2 yorum:

 1. Ruhlar dükkanını görünce yüzümde kocaman bir gülümseme oluşması...
  Şu an tam da elimin altında okuduklarım arasında zira. Medyumu uzun zaman önce okumuştum, oldukça etkileyiciydi, ve genelde kitapları bir çırpıda okurum. Pek nadir kitabı / mangayı okurken ağırdan alırım, çünkü bu hem o sayfanın etkisi altında kalmamdan olur -ki aklımdan çıkartamam. samimiyim. bu nedenle kral katili güncesini iki haftada bitirebilmiştim.- hani diğer sayfaya geçsem bile aklım o bölümde olduğundan geriye döner bir süre orada kısılı kalmış gibi hissederim, bazen ise bu kısılı kalma etkisini cesaret edip diğer sayfayı çevirdiğim an karşılaştığım hadise sona getirir. Medyum'da işte onlardan bir tanesiydi. Katsura deyince aklıma artık ilk sen gelir oldun Shuu-san. Eminim bu hadiseyi tek yaşayan ben değilim burada.

  vede; Sakurako Kujou'un görünce bir an; 'keşke Bones dizisinde ki Teperance dizisinden çıkıp anime evrenine geçiş yapsa da Sakurako-san ile el ele verseler bir bölüm' dedim. şu fan art çalışmasına bayılıyorum...
  http://i.hizliresim.com/1MWELp.jpg

  son olarak, bir an seni mimlerle bıktırdım diye düşünmüştüm ama tüm samimiyetinle vaktini ayırıp yaptığın için teşekkür ederim, çok keyif aldım okurken. Ruhlar Dükkanını bitirir bitirmez fikrimi beyan edeceğimden emin olabilirsin. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ruhlar Dükkanı benim için çok özeldir çünkü okuduğum ilk King romanıdır. Sümüklü bir veletken kapaklarına hayranlıkla baktığım kitaplar arasından "Bir gün okuyacağım!" dediğim ilk kitaptı. Kitabı anlayacak kadar büyüyüp bitirdikten sonra ise hastalığa kapılmış gibi King romanlarını avlamaya başlamıştım. *ne kadar anormal bir çocukluk*

   İşte bu yüzden de sana o kitabı hediye etmeyi seçtim :3 Umarım okuduktan sonra sende de bende yarattığı etkiyi yaratır <3 (Aslında tüm bunları o mektupta yazmıştım ama çok saçmaladığımı düşünüp parçalamıştım.)

   A-ahh sahi mi... Çok da sevmem aslında kendilerini. *kendini tokatlar*

   Bu arada fanart müthişmiş *0* <3 Mim yapmaktan hiç sıkılmam bundan emin olarak rahatlıkla beni mimleyebilirsin :3 Okuduğun için teşekkürler!

   Sil

Tasarım: Zuri