2017/12/31

sleep well

Merhaba Blogger'ın hayalci yazarları ve bu sayfayı okuyan değerli okurlar.
Ölmedim. Hala hayattayım.
Ve bu dizeleri yazarken birileri spot ışığının altında bayat bir şaka yapıyormuş gibi geliyor kulağa.

Burada uzun uzadıya senemin nasıl geçtiğinden ve önümüzdeki sene neler beklediğimden bahsetmeyeceğim. Zira ne yazmaya değer eğlenceli anılarım oldu ne de önümüzdeki sene için umut vaad eden şeyler bekliyorum. Yalnızca huzur istiyorum. Biraz huzur ve sessizlik.

Tamamen kötü şeyler olmadı elbette ama geriye dönüp baktığım zaman başıma gelen kötü şeylerin iyi olanları örttüğünü söyleyebilirim. Her sene olduğu gibi bu sene de talihsizlik ve kötü şans yakamı bırakmadı. Deli saçması olaylar ardı arkası kesilmeden üzerime çullanmaya devam etti. Kimi akşamlar uykusuzluktan göz yaşı dökerken ruh sağlığımın dayanıklılığından şüphe eder hale geldim. Her şeye rağmen hala yıkılmamış oluşum beni şaşırtıyor.

Bu sene gözlerimi açıp kendimi insanların "sosyalleşme" adını verdiği iyi yalan söyleme yarışından sıyırıp kitaplara (tamamen kitaplara) adadım ve mükemmel yazarlarla tanıştım. Eğer illa bir şey dileyeceksem sevdiğim tüm yazarların rüyama girip beni ziyaret etmesini diliyorum.

Ve uyuyabilmeyi diliyorum. Huzurlu bir şekilde uyuyabilmeyi.

Bu dizeleri okuyan herkese,
Hayatınızda iyi şeylerden çok kötü şeylerle karşılaşmış olsanız bile, dayandığınız müddetçe eninde sonunda iyi sonuçlar elde edeceğinizi ve mutluluğa erişeceğinizi bilin. Güçlü olun yalnızca. Sizi yıkmaya çalışan karanlık gölgeleri cesur nefesinizle üfleyip yok edin ve ileriye bakmaya devam edin. İyi dileklerim daima sizinle.

Mutlu yıllar!

6 yorum:

 1. Bu yıl benim için de oldukça kötüydü. Önümüzdeki maçlara bakmak zorundayız

  YanıtlaSil
 2. Dilerim bu ruh halinden sıyrılır ve nice güzellikleri görür,mutlu bir yıl yaşarsınız.Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 3. Sayfanıza ilk bu yazıyıyla giriş yaptım . Olumsuz şeyler yaşamanıza üzüldüm ama baş etmeniz ve böyle olumsuzluklarla başedilip iyi olunabileceğinin farkında olabilmeniz için de sevindim . Hayat ne yazık ki bazen çok üzerimize geliyor ama sonunda güzellikler bizi kucaklıyor . Bundan sonra daha huzurlu daha mutlu yıllar geçirmenizi dilerim .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok haklısın. Geç cevap verdiğim için üzgünüm ve bu güzel dileklerin için teşekkür ederim.

   Sil

Tasarım: Zuri